Optimálna stratégia blackjacku: Ako čítať tabuľku?

Optimálna stratégia blackjacku: Ako čítať tabuľku?

Ak chcete znížiť výhodu kasína, optimálna stratégia blackjacku je presne to, čo potrebujete využívať. Nájdete ju na prehľadnej tabuľke a vysvetlíme si, ako ju používať.

Optimálna stratégia blackjacku. Podrobný rozpis všetkých možností, ktoré môžu nastať v hre a riešení z pohľadu hráča. Prišlo sa na ne z matematického pohľadu na základe analýz množstva hier a výsledkov. Táto stratégia je prehľadne spracovaná v tabuľke, ktorú si dokážete nájsť aj voľne na internete a vytlačiť. Vďaka používaniu optimálnej stratégie dokážete značne znížiť výhodu kasína v blackjacku a zvýšiť svoje šance na úspech.

Tabuľka ukazuje najlepšie možné rozhodnutia a ťahy, ktoré môže hráč urobiť v danej situácii po tom, čo mu boli rozdané prvé dve karty a odkrytá horná karta krupiéra. Uvádza päť hlavných možností, z ktorých si hráči môžu vybrať zakaždým, a to sú hit, double down, split, kapitulácia a státie.

Optimálna stratégia blackjacku – ako správne čítať tabuľku

V tabuľke základnej stratégie blackjacku sú dva širšie riadky, ktoré označujú ruku hráča vľavo a kartu krupiéra vpravo. Keď čítate tabuľku blackjacku, nájdete hráčovu kombináciu ako riadky a karty krupiéra ako stĺpce (v niektorých tabuľkách to môže byť prevrátane).

Riadky

Na základnej tabuľke stratégie blackjacku je jeden riadok nadpisov, ľavá strana je pre hráčovu ruku a pravá strana je pre hornú kartu krupiéra. Pod ním je asi 26 podriadkov s číslicami (v prípade hráčovej ruky) a akciami (vzhľadom na hodnotu karty krupiéra), ktoré sú na nich napísané.

Stĺpce

V časti hráčovej ruky je jeden stĺpec zobrazujúci všetky čísla a pravdepodobné kombinácie. Na pravej strane, pod sekciou kariet krupiéra, je 10 stĺpcov. Najvyšší z nich má číslice 2 až 10 a eso a tie nižšie majú akcie označené príslušnými farbami.

Akcie

Akcie ako hit (ťahať), stáť, zdvojnásobiť, rozdeliť pár či kapitulácia.

Farby

Farebné kódovanie uľahčuje hráčom čítanie tabuľky. Optimálna stratégia blackjacku zvyčajne využíva vo svojich tabuľkách rovnaké farby:

  • Hit (ťahať) – zelená
  • Stáť – červená
  • Zdvojnásobiť – modrá
  • Rozdeliť pár – žltá
  • Kapitulácia (vzdať sa) – oranžová

Skvelé je, že tabuľku s optimálnou stratégiou blackjacku môžu hráči využívať priamo pri hre. Či už online alebo v klasickom kamennom kasíne. Dôležité je však vedieť ju správne implementovať priamo do hry.