Nielen počítanie kariet: 3 tipy, ako vyhrať v blackjacku

Nielen počítanie kariet: 3 tipy, ako vyhrať v blackjacku

Nielen počítanie kariet ťa môže nasmerovať správnou cestou. Prinášame tri iné tipy, ako vyhrať v blackjacku.

Počítanie kariet je osvedčenou metódou, ako zvýšiť svoju výhodu oproti kasínu a zvýšiť tak svoju šancu na úspech. Ale nie každý dokáže kvalitne používať stratégie počítania kariet, navyše to v kasínach nie je práve jednoduchá vec.

3 tipy, ako vyhrať v blackjacku

Preto ti predstavíme ďalšie tri tipy, ako vyhrať v blackjacku. Hrať perfektnou stratégiou, nájsť hru s najlepšími pravidlami a sledovanie miešania kariet.

Perfektná stratégia

Základy robia divy a preto sa nauč využívať základnú stratégiu v blackjacku. Každá kombinácia kariet, ktorú v blackjacku dostaneš, tak má jeden konkrétny optimálny spôsob, akým sa dá zahrať. Samozrejme, na základe toho, akú hornú kartu má krupiér.

Z dlhodobého hľadiska využitím perfektnej stratégie minimalizujete straty a dokonca zvýšite svoje šance na víťazstvá. Matematika hovorí jasne: ak využívate perfektnú stratégiu pri stole s najlepšími pravidlami, tak výhoda kasína klesne na úroveň okolo pol percenta.

Základnú stratégiu sa môžete naučiť, ale povolené je využitie pri stole aj tabuľku s rozpisom optimálnych možností hrania jednotlivých kombinácií. Tabuľka bola vytvorená na základe počítačových programov a odskúšaná na obrovskom množstve rúk.

Hra s najlepšími pravidlami

Ako bolo spomenuté vyššie, medzi tipy, ako vyhrať v blackjacku, patrí aj výber správneho stola. Teda takého, kde nájdeš najlepšie možné pravidlá. Hľadajte stoly s čo najviac dobrými pravidlami, čo niekedy môže byť ako hľadanie povestnej ihly v kope sena. Zoznam pravidiel, ktoré sú dobré z pohľadu hráča a znižujú výhodu kasína:

  • Je lepšie, ak krupiér musí stáť na mäkkej 17
  • Čím menší počet balíčkov, tým lepšie
  • Možnosť zdvojnásobiť čo najviac rúk
  • Lepšie je viac možností na rozdelenie kariet
  • Výplata 3:2 je lepšia ako 6:5

Sledovanie miešania kariet

Kasína čoraz viac využívajú automatické miešanie kariet v blackjacku, pri tomto spôsobe je sledovanie miešania kariet nemožné. Ale pri ručnom miešaní kariet dokážete náhodne sledovať isté dôležité karty a ich umiestnenie. Vďaka poctivému tréningu dokážete predvídať blížiaci sa príchod niektorých kariet a následne upravovať svoje stávky.