Najväčšie mýty o hre blackjack (5.)

Najväčšie mýty o hre blackjack (5.)

Seriál o najväčších mýtoch o obľúbenej kartovej hre blackjack zakončíme piatou časťou. V nej sa budeme baviť o mýte, že v blackjacku nehrozia dlhé série prehier.

Blackjack a najväčšie mýty: Dlhé série prehier nehrozia

Teória hovorí na základe house edge a pravdepodobnosti, že by ste mali vyhrať zhruba polovicu rúk v blackjacku. Táto teória vytvára u mnohých hráčov dojem, že je nereálne, aby ich postretla dlhá séria prehier. Niektorí hráči však tomuto mýtu veria natoľko, že nadobudnú dojem, že po istej dlhej sérii neúspechov musia vyhrať. Nemusia.

Napríklad hráč prehrá tri hry v blackjacku za sebou. S vidinou teórie o tom, že zhruba polovica rúk má byť víťazná zdvojnásobí svoju stávku. A prehrá opäť. Používanie minulých výsledkov na ospravedlnenie budúcich výsledkov poznáme ako klam hráča. Hráči prepadli tomuto omylu, pretože si myslia, že ich šance sa musia vyrovnať. Minulé výsledky však nemajú vôbec žiadny vplyv na budúce výsledky.

Šance na úspech/neúspech v ďalšej ruke blackjacku sa nemenia preto, že ste na víťaznej sérii alebo na šnúre prehier. Namiesto toho zostávajú v nasledujúcej hre úplne rovnaké ako predtým. Takto funguje blackjack, ruleta, športové stávkovanie a v podstate všetky ostatné hazardné hry.

Nepodliehajte preto mýtu o tom, že keďže teoretick máte vyhrávať zhruba každú druhú ruku, dlhé série neúspechov neexistujú.