Najväčšie mýty o hre blackjack (4.)

Najväčšie mýty o hre blackjack (4.)

Medzi najväčšie mýty o hre blackjack nepochybne patrí aj teória o tom, že všetci hráči využívajúci počítanie kariet zarábajú obrovské peniaze. Aká je pravda?

Mýtus: Všetci hráči, ktorí počítajú karty, zarábajú obrovské peniaze

Počítanie kariet dokáže znížiť výhodu kasína v hre blackjack. Nie je to žiadna zložitá veda a dá sa to v pohode naučiť. Ale počítanie kariet nefunguje ako zaručená cesta k bohatstvu. Myšlienka, že počítaním kariet určite získate obrovské zisky, je mýtom, ktorý pochádza najmä z filmov.

Napríklad v The Hangover je scéna, v ktorej Alan počítaním kariet v blackjacku zarobí 80 000 dolárov. Keby to bolo také jednoduché… Faktom je, že vďaka počítaniu kariet v hre blackjack máte oproti kasínu výhodu 0,5 až 1,5 %.

Teraz trocha čísel pre lepší obraz.

Vaša priemerná výška stávok je 50 €. Odohráte 80 rúk za hodinu v priemere a odohráte päť hodín – spolu 400 rúk. Celkovo pretočíte na stávkach 20 000 € (400×50). Pri priemernej výhode 1 % vďaka počítaniu kariet teoreticky zarobíte 200 €.

Väčšina ľudí by bola šťastná, keby počas piatich hodín práce dokázala zarobiť 200 €. To je hodinový zárobok vo výške 40 €. Blackjack je však všetko, len nie normálna práca. Pri normálnej práci máte zaručenú odmenu, zatiaľčo pri blackjacku a ostatných hazardných hrách hrozia straty.

Potrebujete veľký kapitál na to, aby ste zvládli vzostupy aj pády, ktoré prináša počítanie kariet v hre blackjack. Potrebujete dostatok finančných prostriedkov na to, aby ste prežili ťažké noci. Múdrosť na záver: Bez veľkého bankrollu na blackjack podstupujete obrovský hazard s počítaním kariet.