Najväčšie mýty o hre blackjack (2.)

Najväčšie mýty o hre blackjack (2.)

Pokračujeme v sérii Najväčšie mýty o hre blackjack. Predstavíme vám druhú vec, ktorá často koluje medzi hráčmi, no nezakladá sa na pravde.

Mýtus: Náročnosť základnej stratégie

Blackjack patrí medzi hazardné hry, v ktorých sa dá najlepšie znížiť výhoda kasína. A dosiahnuť to možno používaním tabuľky so základnou stratégiou v kombinácii s počítaním kariet. Plus správnym výberom stola s najlepšími pravidlami.

Základná stratégia = rozpis optimálnych riešení každej jednotlivej kombinácie kariet. Vďaka tomu viete, ako ideálne zahrať v každej situácii. Niektorí hráči ale tvrdia, že pochopiť základnú stratégiu blackjacku je ťažké. Argumentujú množstvom a intenzitou rozhodnutí, ktoré je potrebné urobiť počas hry.

Faktom je, že musíte robiť rozhodnutia pri každej ruke a rozhodovať sa, či udrieť alebo stáť. Okrem toho existujú možnosti zdvojnásobenia, rozdelenia, poistenia alebo vzdania. Tieto možnosti pridávajú do procesu rozhodovania ďalšie komplikácie.

Blackjack nie je žiadna veda, tabuľka so základnou stratégiou hru výrazne uľahčí

Blackjack a základná stratégia sa zdá byť ťažká len na povrchu. V skutočnosti to je jednoduchá záležitosť a navyše môžete pri stole (resp. pre hre) používať tabuľku, v ktorej máte rozpísané optimálne možnosti ako zahrať každú ruku.

V podstate každý začiatočník môže chytiť túto tabuľku a okamžite začať hrať správne blackjack. Jedinou nevýhodou tabuľky so základnou stratégiou je, že vás môže spomaliť. Toto môže byť problém najmä v kamennom kasíne, pretože krupieri potrebujú držať hru v pohybe a zdržiavanie hráčov nazerajúcich do tabuliek so základnou stratégiou môže byť v tomto smere nežiaduce.

Online kasína ponúkajú ale nekonečný čas na rozhodovanie a preto prinášajú ideálnu možnosť využitia tabuľky so základnou stratégiou. Ako získať túto tabuľku? Stačí si do google zadať „blackjack strategy chart“ a vytlačiť si to.

Pokiaľ budete blackjack „odborníkov“ počuť, ako hovoria o tom, že základná stratégia je ťažká a neužitočná, viete, ako to skutočne je. Nenechajte sa odradiť, pretože ide o jeden z osvedčených prostriedkov, ako znížiť výhodu kasína.