Lotéria lepšia ako blackjack? Tu sú 4 dôvody

Lotéria lepšia ako blackjack? Tu sú 4 dôvody

Blackjack patrí medzi najobľúbenejšie hry hazardných hráčov. Tu sú ale štyri dôvody, prečo je lotéria lepšia.

Blackjack patrí medzi najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie hry medzi hazardnými hráčmi. Nielen, že je to zábavná hra, ale vhodným využívaním počítania kariet sa dá znížiť house edge, resp. výhoda kasína oproti hráčom. No tu sú štyri dôvody, prečo môže byť lotéria lepšou voľbou:

Je lacnejšia

Hoci blackjack má oveľa nižší house edge (výhodu kasína) ako lotéria, stratíte na tom menej peňazí z dlhodobého hľadiska. Tiket do lotérie stojí pár drobných, no koľko vás vyjde taký večer strávený hraním blackjacku? Pri využití konkrétnych čísel. Ak má lotéria house edge 75 % a blackjack len 2 %, na prvý pohľad sa zdá, že oveľa výhodnejšie je hrať kartovú hru. Ale ak si každý týždeň kúpite lístky do lotérie za 10 eur, stratíte 7,50 eur. No ak hráte blackjack za 2000 eur, stratíte 40 eur. Zdá sa to veľa? Uvážte, že je to len 100 rúk v blackjacku po 20 eur.

Ďalšie tri dôvody prečo je lotéria lepšia ako blackjack

Môžete vyhrať oveľa viac peňazí

Určite registrujete, že v lotériách sa najvyššie výhry pohybujú v miliónoch či desiatkach miliónov eur. Šanca na takýto „jackpot“ v blackjacku určite nikdy nepríde. Tiež sa vám nemôže podariť za 2-eurový vklad vyhrať milión eur. Môžete oponovať, že táto šanca na výhru v lotérii sa blíži k 0. To áno, ale stále je, v blackjacku nie je ani v rovine teórie.

Je to rýchlejšie

Losy do lotérie sa už v dnešnej dobe dajú ľahko kúpiť online, netreba ísť do novinového stánku či na poštu. Aj pri kamennom predaji je to rýchlejšie. Kúpite si losy napríklad pri vybavovaní vecí na pošte alebo na pumpe pri tankovaní benzínu.

Je to jednoduchšie

Ak hráte blackjack, mali by ste používať stratégiu počítania kariet, aby ste znížili výhodu kasína a svoje straty. Na druhej strane, kúpiť si žreb do lotérie nevyžaduje žiadne premýšľanie, žiadne stratégie, je skrátka jednoduchšie.

Možno ste doteraz neboli fanúšikmi lotérie, no po prečítaní tohto článku prehodnotíte svoj názor a aspoň sem-tam si kúpite nejaký žreb. A možno z toho bude životná výhra, nikdy neviete.

TU si môžete prečítať o siedmich najhorších rozhodnutiach, ktoré vás v blackjacku môžu pripraviť o množstvo peňazí.