Ktorý je najpresnejší systém počítania kariet v blackjacku?

Ktorý je najpresnejší systém počítania kariet v blackjacku?

Ktorý je najpresnejší systém počítania kariet v blackjacku? V článku nájdete odpoveď.

Počítanie kariet v blackjacku je často vykresľované ako záhadná technika, ktorú dokážu zvládnuť len matematickí géniovia. V skutočnosti však na počítaní kariet nie je nič záhadné.

Táto výhodná metóda hrania sa točí okolo systémov. Pri správnom používaní bude daný systém prinášať zisky.

Počítanie kariet však môže byť stále mätúce kvôli všetkým dostupným systémom. Tieto stratégie sa líšia v závislosti od ich presnosti a zložitosti.

Možno budete ochotní obetovať presnosť a dosiahnuť svoje zisky pomocou jednoduchšieho systému. Ak však hľadáte absolútne najväčšiu výhodu na počítanie kariet, možno budete chcieť vedieť o najpresnejšom systéme.

Väčšina hráčov začína s Hi-Lo

Počítanie kariet môže byť také jednoduché alebo ťažké, ako chcete. Existuje niekoľko extrémne jednoduchých systémov, ktoré poskytujú tenší náskok pred kasínom, ako napríklad Knockout (K-O).

Samozrejme, stále si môžete užívať vyššiu mieru presnosti spolu s jednoduchosťou. Hi-Lo ponúka príjemnú rovnováhu medzi potenciálom zisku a jednoduchosťou použitia.

V závislosti od úrovne vašich schopností môžete s Hi-Lo získať výhodu medzi 0,5 % a 1,5 %. Tiež si nebudete musieť dať veľa práce s jeho učením. Z týchto dôvodov je Hi-Lo najpopulárnejším systémom počítania kariet.

Základnou myšlienkou je, že chcete rozdeliť karty do nasledujúcich skupín:

Nízke karty (2-6) = +1
Neutrálne karty (7-9) = 0
Vysoké karty (A-10) = -1

Týmto spôsobom počítate každú kartu, ktorá vyjde z topánky. Po každej hre musíte tento „bežný počet“ previesť na „skutočný počet“.

Keď skutočný počet dosiahne +2, zvýšite stávky o jednu jednotku (napr. 10 eur). Za každé +1, ktoré sa započítava, pridáte ďalšiu jednotku.

Aký je najvýkonnejší systém počítania kariet v blackjacku?

Najpresnejšie systémy počítania kariet sú tie, ktoré je možné použiť a spustiť iba prostredníctvom počítačových systémov. Do tejto kategórie patrí napríklad Griffin Ultimate.

Používa nasledujúci šialený systém bodových hodnôt:

Eso = -60
2 = +37
3 = +45
4 = +52
5 = +70
6 = +46
7 = +27
8 = 0
9 = -17
10-K = -50

S bystrými matematickými schopnosťami možno budete môcť držať krok s týmto výpočtom. Ak však nie ste nejakým spôsobom superpočítač, nemôžete s ním držať krok ani náhodou.

Pravdou je, že Griffin Ultimate a ďalšie vysoko presné systémy sú príliš zložité na to, aby sa dali používať za behu. Vzhľadom na to, že kasína zakazujú používanie počítačov, nemôžete reálne použiť takéto stratégie počítania.

Pokiaľ ide o hry s topánkami, každá stratégia počítania kariet leží v rozmedzí 0,1 % až 0,3 % od seba, pokiaľ ide o výhodu domu. Nezískate obrovskú výhodu len preto, že používate zložitejší systém ako Hi-Lo.

V skutočnosti by ste mohli zničiť svoje šance na výhru. Tým, že v systéme urobíte príliš veľa chýb.

Cieľom je skôr presnosť ako úplná presnosť. To je dôvod, prečo toľko odborníkov na hazardné hry odporúča Hi-Lo alebo ešte jednoduchší systém ako K-O.

Niektoré systémy sú o niečo lepšie pre hry s jedným balíčkom, ako napríklad Omega II a Zen Count. Samozrejme, musíte tiež nájsť hru s jedným balíčkom s prirodzenými výplatami blackjacku 3:2 (oproti 6:5).

Tieto hry sú v kamenných kasínach čoraz zriedkavejšie. Preto budete potrebovať prístup ku kvalitným hrám s jedným balíčkom, aby ste mohli profitovať z iného systému.

Aby sme to zhrnuli, okrem Hi-Lo existujú výkonnejšie systémy pre hry s topánkami a Zen Count a Omega II pre hry s jedným balíčkom kariet. Existujú však skôr v teórii ako počítačové simulácie než na praktické využitie.

Je lepšie používať základné stratégie, ktoré fungujú dôsledne, ako zauzliť si myseľ a snažiť sa počítať eso ako -60, jacka ako -50, 2 ako +37 atď.