Blackjack: Tri zaujímavé fakty

Blackjack: Tri zaujímavé fakty

Blackjack je jedna z najobľúbenejších kartových a kasínových hier. A tak vám teraz predstavíme tri zaujímavé fakty o tejto obľúbenej hre, o ktorých ste možno ani len netušili.

Tri zaujímavé fakty – blackjack

Bol prvýkrát opísaný autorom populárneho Don Quijota

Populárny španielsky spisovateľ Miguel de Cervantes Saavedra, ktorý sa preslávil titulom Don Quijote (1605), opisoval hru nápadne podobnú blackjacku. V krátkom príbehu s názvom „Rinconete y Cortadillo“ rozpráva príbeh o dvoch hráčoch žijúcich v meste Sevilla a zmieňuje ich obľúbenú hru „ventiuna“, čo v španielčine znamená „21“. Na základe opisu Cervantesa ide o kartovú hru, ktorej cieľom je dosiahnuť súčet 21. Inými slovami, už v tejto dobe sa ľudia zabávali obdobou blackjacku.

Prvé americké hry blackjacku vyplácali jackpot 10:1

V minulosti sa v prvých hrách blackjack v Amerike vyplácal jackpot 10:1. Potom neskôr sa vyvinul výplatný pomer 3:2, ktorý poznáme aj dnes.

Člen siene slávy „vybral“ z kasín v Atlantic City v priebehu piatich mesiacov 15 miliónov dolárov

Od decembra 2010 do apríla 2011 zažil legendárny Don Johnson sen každého blackjack hráča. V kasíne Tropicana vyhral 6 miliónov dolárov, v kasíne Borgata ďalších 5 miliónov dolárov a v kasíne Caesars 4 milióny dolárov. Za päť mesiacov „obral“ kasína v Atlantic City o 15 miliónov dolárov. Avšak po týchto megavýhrach mu vystavili stopku. V roku 2017 bol Don Johnson uvedený do blackjackovej siene slávy.

Ďalšie zaujímavé články na tému blackjack nájdete TU.