Blackjack: Je úspech o šťastí alebo schopnostiach?

Blackjack: Je úspech o šťastí alebo schopnostiach?

Blackjack patrí medzi najobľúbenejšie kasínové hry. Je úspech v ňom viac o šťastí alebo rozhodujú schopnosti hráča?

Blackjack je hra rozhodnutí a vaše rozhodnutia majú priamo vplyv na výsledok hry. Už z toho je zrejmé, že prvok náhody či šťastia je pri tejto kartovej hre podstatne menší, ako napríklad pri výherných automatoch.

Aspekt schopností v blackjacku

S každou rukou  musíte robiť rozhodnutia. Minimálne sa musíte rozhodnúť, či stáť alebo udrieť. Jedinou výnimkou je prípad, keď dostanete prirodzený blackjack. Keď zapojíte stratégiu a budete robiť sofistikovanejšie rozhodnutia, váš úspech v tejto hre stúpne. V blackjacku sa využíva počítanie kariet.

Aspekt šťastia v blackjacku

Aj hráč, ktorý ovláda perfektne a dokonale stratégiu blackjacku môže stratiť oveľa viac ako hráč vedľa, ktorý o nejakej stratégii nemá ani potuchy. Ide o prvok náhody či šťastia, ktorý sa vyskytuje v každej hazardnej hre. Ani blackjack nie je 100 % hrou zručností. Aj pri tejto obľúbenej kartovej hre budete potrebovať pomoc šťasteny.

Blackjack: Tipy ako zlepšiť svoju hru

Naučiť sa základnú stratégiu. To znamená poznať, aká je ideálna reakcia v prípade jednotlivých kombinácií kariet.

Okrem šťastia a schopností ovplyvňujú výsledok hry aj pravidlá konkrétneho stola. Kľúčové pravidlo je najmä pomer výplaty jednotlivých stolov. Výplatný pomer 3:2 znižuje výhodu kasína o 1,39 % oproti pomeru výplat 6:5.

Počet balíčkov kariet má druhý najväčší vplyv na výhodu kasína oproti hráčom. Hra s jedným balíčkom znižuje výhodu kasína oproti šiestim balíčkom o 0,48 %.

Venujte pozornosť tomu, čo spraví dealer na mäkkej 17 – či stojí alebo udrie. Ak stojí, výhoda kasína klesá o 0,2 %.

Zvážte rozumné stávky v závislosti od vášho bankrollu (kapitálu).

Využívajte bonusy v online kasíne. Keď dávajú ber, keď bijú utekaj.

Počítanie kariet. Naštudujte si jednotlivé systémy počítania kariet. Naučte sa to dôkladne a získate výhodu oproti kasínam.