Blackjack Double Down: Kedy zdvojnásobiť a kedy určite nie

Blackjack Double Down: Kedy zdvojnásobiť a kedy určite nie

Blackjack Double Down – čo to vlastne je? Kedy zdvojnásobiť svoj vklad počas hry a kedy rozhodne nie?

Čo je to Blackjack Double Down

Double down v blackjacku je, keď zdvojnásobíte svoju stávku uprostred hry, po ktorej dostanete iba jednu ďalšiu kartu. Je to riskantné, pretože ak dostanete nízku kartu, nemôžete ťahať znova a môžete riskovať stratu dvojnásobku žetónov. Vedieť, kedy zdvojnásobiť počas hry blackjack je nevyhnutné. Je to všetko o dosiahnutí správnej rovnováhy medzi bezpečným hraním a riskovaním – uistiť sa, že máte výhodu.

Kedy zdvojnásobiť? Odporúčame tieto tri prípady

  • Keď je súčet vašich kariet 11 : Je to preto, že máte fantastickú šancu dosiahnuť 21, a ak aj nie, je pravdepodobné, že sa celkový súčet blíži k tomuto magickému číslu.
  • Keď máte mäkký súčet 16,17 a 18 (čo znamená, že máte kartu + eso) : Tu by ste mali vo všeobecnosti zdvojnásobiť iba vtedy, ak krupiér ukazuje nižšiu kartu. Môžete byť v pokušení zostať tak, ako ste, najmä s mäkkou 18-kou, no v skutočnosti existuje veľká šanca na zlepšenie vašej kombinácie jednou kartou.
  • Keď máte tvrdých 9 alebo 10 (ruka bez esa) : Opäť využiť len vtedy, keď krupiér ukazuje nízku kartu. Za predpokladu, že získate primerane vysokú kartu, budete proti krupiérovi vo veľmi dobrej pozícii. Pamätajte, že nie vždy zistíte, že veci idú podľa vašich predstáv, keď zdvojnásobíte. Správna taktika však zvýši vaše výhry počas dlhého časového obdobia.

Kedy určite Blackjack Double Down NEvyužiť?

  • Keď má krupiér eso : Tu je celkom zrejmé: nikdy nezdvojnásobujte, keď krupiér ukazuje eso. Jednoducho povedané, šanca, že dostane blackjack, je príliš vysoká. Aj keď checknú a nemajú blackjack, je veľmi veľká šanca, že skončia s celkovým počtom takmer 21.
  • Keď tvoj súčet kariet je vyšší ako 11 : Nikdy nezdvojnásobujte, keď ukazujete súčet vyšší ako 11, pretože šanca, že skrachujete, je príliš vysoká na to, aby ste riskovali. Je lepšie jednoducho trafiť alebo držať nižší súčet a potom dúfať, že krupiér skrachuje.
  • Keď si nie ste istý : V zásade, ak si niekedy nie ste istí, či zdvojnásobiť, držte sa bezpečnej možnosti a ponechajte svoju stávku tak, ako je. Uvidíte, ako niektorí hráči pri stole neustále zdvojnásobujú a zvyčajne sú to hráči, ktorí strácajú peniaze značnou rýchlosťou. Nemali by ste zdvojnásobiť drvivú väčšinu rúk – riskujte len vtedy, keď ste jasným lídrom.