Blackjack: Ako počet balíčkov kariet ovplyvňuje hru?

Blackjack: Ako počet balíčkov kariet ovplyvňuje hru?

Blackjack prináša niekoľko úskalí a jedným z nich je počet balíčkov kariet v hre. Ako to ovplyvňuje vaše výsledky?

Veľa sa hovorí o počte balíčkov kariet v blackjacku. Hra s jedným balíčkom kariet je vo svete blackjacku doslova zlatá. Naopak, vyhýbať by ste sa mali ako moru blackjacku so šiestimi alebo ôsmimi balíčkami kariet. Nakoľko tieto typy hier zvyšujú výhodu kasína oproti hráčovi.

Prehľad, aká je výhoda kasína podľa počtu balíčkov kariet v blackjacku

1 balíček: výhoda 0,16 %

2 balíčky: 0,46 %

4 balíčky: 0,60 %

6 balíčkov: 0,64 %

8 balíčkov: 0,66 %

Vidíte, že je obrovský rozdiel, či hráte blackjack s jedným balíčkom kariet alebo dvoma. Tento rozdiel je na úrovni 0,30 %. V hre s jedným a ôsmimi balíčkami je rozdiel vo výhode kasína 0,50 %.

Prečo kasína pridávajú ďalšie balíčky?

Existujú tri hlavné dôvody, prečo kasína pridávajú balíčky kariet v blackjacku navyše. Tým prvým je, ako vidíte v tabuľke vyššie, že tým zvyšujú svoju výhodu oproti hráčovi. Pridávanie balíčkov kariet do hry je okrem toho jedným z najúčinnejších nástrojov kasín proti hráčov praktizujúcim počítanie kariet. Tretím dôvodom, prečo kasína pridávajú balíčky kariet v blackjacku navyše je zrýchľovanie tempa hry. A z toho plynúce zrýchľovanie tempo zarábania peňazí. Keď hráte blackjack s jedným balíčkom, hra je veľmi pomalá, pretože dealer musí vždy tento jeden balíček zamiešať.

Dajte si pozor aj na výplatný pomer

Ďalším zradným úskalím v blackjacku je výplatný pomer jednotlivých stolov. Môžete dostať výplatu v pomere 3:2 alebo 6:5. Avšak výplatný pomer 3:2 znižuje výhodu kasína oproti druhému výplatnému pomeru o 1,39 %. Kasína niekedy nič netušiacich hráčov lovia tým, že ponúkajú hru s jedným balíčkom kariet, ale s nevýhodným výplatným pomerom 6:5. Takýmto stolom sa rozhodne snažte vyhnúť oblúkom.

Aký je najlepší stôl na blackjack?

V ideálnom svete by to bol stôl s najlepšími pravidlami – výplatný pomer 3:2 a hra s jedným balíčkom kariet. Faktom však je, že v súčasnosti taký stôl nenájdete. Kasína sa snažia držať si svoju výhodu a preto miešajú dobré pravidlá s tými horšími pre hráčov. Bežne nájdete v kasínach stoly s výplatným pomerom 3:2, ale hru so šiestimi či ôsmimi balíkmi kariet.

Ďalšie užitočné tipy a rady na blackjack nájdete TU.