Blackjack a séria desiatich prehier po sebe. Aká je šanca, že sa to môže stať?

Blackjack a séria desiatich prehier po sebe. Aká je šanca, že sa to môže stať?

Mnohých hráčov, ktorí obľubujú blackjack máta, čo ak prehrám desať hier po sebe. Aká je šanca, že sa táto nočná mora môže stať?

Blackjack a séria desiatich prehier po sebe. Aká je šanca, že sa to môže stať?

Pravdepodobnosť prehry desiatich hier v rade sa blíži k nule

Šance v blackjacku sa môžu meniť na základe rozličných okolností, ale tie základné vyzerajú nasledovne. Pravdepodobnosť, že vyhráte blackjack je okolo 42,40 %, pravdepodobnosť remízy je 8,5 % a šanca na prehru je 49,1 %. Aby sme zistili pravdepodobnosť série 10 prehier v rade, tak musíme 0,491 vynásobiť 10-krát. Pri počítaní nerozhodných výsledkov je pravdepodobnosť 10 prehier v blackjacku po sebe 0,0814 %. Takže šanca na to, že prehráte 10 rúk v blackjacku po sebe, je takmer nulová.

Ako sa správať počas dlhšej série prehier

Blackjack napriek tomu prináša aj dlhšie série prehier, ktoré môžu hráčov poriadne potrápiť. Najdôležitejšie je, aby ste sa vyhli prenasledovaniu týchto strát. Ak sa ženiete za stratami a séria prehier pokračuje, môžete prísť o viac peňazí, ako si môžete dovoliť. Ak zistíte, že ste frustrovaní a chcete dohnať tieto straty, urobte si prestávku alebo odíďte.

Ako sa vyhnúť sériám prehier

Môže dôjsť k sériám prehier, ale blackjack je relatívne priateľská hra pre percentá návratnosti hráčov. Pri blackjacku s výplatným pomerom 3:2 je výhoda kasína len okolo 0,5 percenta. V porovnaní s niektorými inými hrami je to pre hráčov oveľa priateľskejšie.

Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť sériám prehier, je vyhnúť sa vedľajším stávkam v blackjacku. Zatiaľ čo niektoré z týchto vedľajších stávok ponúkajú veľké výplaty, ak ich trafíte, väčšina z nich výrazne zvyšuje výhodu kasína.

Ďalším dôležitým spôsobom, ako sa vyhnúť stratovým sériám, je porozumieť stratégiám blackjacku. Ak sa pustíte do hry blackjack a nerozumiete najlepšiemu spôsobu hry, zvyšujete pravdepodobnosť, že zažijete sériu prehier. Ak však máte lepšiu predstavu o tom, ako hrať, budete mať väčšiu šancu vyhrať.