Blackjack a preťaženie pri rozhodovaní: Stratégia na zníženie stresu

Blackjack a preťaženie pri rozhodovaní: Stratégia na zníženie stresu

Blackjack prináša nielen skvelú zábavu, ale pre niektorých hráčov aj preťaženie pri rozhodovaní. Ponúkame vám stratégiu na zníženie stresu

V tomto článku píšeme o tom, čo nazývame „Blackjack Decision Overload“ (BDO), a uvádzame svoje tipy na blackjack, aby sa hráči mohli zamyslieť nad tým, ako upraviť svoju hru tak, aby sa znížili stresujúce účinky pri procese rozhodovania.

Blackjack je často vykresľovaný ako jednoduchá kartová hra, ale prebieha v ňom zložitý prepletenec rozhodnutí a psychologického napätia, ktorý môže viesť k vysokej miere stresu hráčov.

Ide o viacvrstvovú tému, v ktorej by sa dalo veľa hovoriť o tom, prečo je blackjack stresujúci, t. j. o rozhodnutiach, ktoré je potrebné urobiť, a o tom, ako v tom zohráva úlohu množstvo faktorov.

Budeme sa venovať týmto oblastiam:

  • Pochopenie toho, prečo sa preťaženie pri rozhodovaní v blackjacku prejavuje, a rozpoznanie jeho účinkov;
  • Tipy na stratégiu, ako znížiť stresujúce účinky rozhodovania pri hraní blackjacku;
  • Ako by ste mohli zmeniťstratégiu blackjacku alebo si vytvoriť vlastnú, aby ste kompenzovali účinky rozhodovacieho procesu v hre blackjack

Dôležitosť každého rozhodnutia, ktoré vy alebo ostatní hráči urobíte, keď sa snažíte vylepšiť svoje blackjackové karty, aby ste vyhrali peniaze alebo ochránili svoj bankroll, je základom hry.

Čo je preťaženie z rozhodovania pri hraní blackjacku?

Každá karta v blackjacku zahŕňa množstvo rozhodnutí, ale keďže hráči zvažujú všetky rozhodnutia vo viacerých kartách, blackjack môže byť stresujúca hra. Situácie rozdaní na stole sa neustále menia a vo vzduchu visí neistota.

Požiadavka na rýchle rozhodovanie v kasínových hrách ako blackjack vytvára základ pre psychické preťaženie. Kľúčovými spúšťačmi sú analytická paralýza spôsobená možnými možnosťami a výsledkami a strach z nesprávnych rozhodnutí. Pochopenie rozhodnutí, ktoré spôsobujú stresory, je kľúčové pre hráčov, ktorí chcú navrhnúť personalizované stratégie, ktoré zvyšujú výkonnosť, ale bez ujmy na duševnej pohode.

Preťaženie z rozhodovania pri hraní blackjacku a účinky na hráčov

Preťaženie rozhodovaním pri blackjacku je pocit, že ste zahltení mnohými možnosťami a výbermi, ktorým hráči v blackjackových hrách čelia. K tomuto nežiaducemu javu môže dôjsť v dôsledku faktorov, ako sú:

  • Snažíte sa zapamätať si, ako hrať zložitú stratégiu blackjacku.
  • Zvažovanie počítania kariet alebo celkového náhodného poradia rozdaných kariet.
  • Vnímané riziko prehry pri vyšších stávkach.
  • Tlak na rýchle rozhodovanie v hre blackjack
  • Ako môžu rozhodnutia ostatných hráčov pri stole ovplyvniť výsledky.

Tlak jedného alebo viacerých vyššie uvedených faktorov môže u hráčov spôsobiť nerozhodnosť.

Zoznam rozhodnutí v hre blackjack

Pokiaľ vám nie je rozdaný blackjack 21, musíte sa rozhodnúť, či urobiť alebo neurobiť jednu alebo viacero z nasledujúcich akcií, aby ste si zlepšili svoje karty alebo ochránili svoje stávky:

  1. Stáť alebo brať
  2. Vybrať si poistenie, vzdanie sa alebo nič
  3. Zdvojnásobenie stávky alebo nič
  4. Rozdelenie (split) alebo nie

Cesta k úspechu v blackjacku

Rozhodovanie o tom, aké rozhodnutia urobíte, však do veľkej miery závisí od rozdanej karty a od rozdávajúcej karty. To je kľúč k pochopeniu toho, ako vyhrať v blackjacku.

Všetky rozhodnutia by mali byť založené na, optimálnej základnej stratégii čistého blackjacku, ktorá vám dáva matematickú výhodu, pretože výhoda kasína sa zužuje vo váš prospech. Napriek tomu by sa v závislosti od pravidiel blackjackového stola a počtu balíčkov v hre mali pravidlá vašej hry meniť, aby základná stratégia mohla byť plne účinná.

House edge v blackjacku

zdroj: depositphotos.com

Správne rozhodovanie v blackjacku

Nasledujúce príklady ukazujú správnu hru blackjack:

Vaše prvé dve karty:

  • Keď máte na ruke 17 alebo viac kariet, správna hra je „stáť“.
  • Keď máte na ruke 16 alebo menej, správna hra je „brať”.

Pri troch alebo viacerých kartách v jednej ruke sa vaše možnosti obmedzujú len na „brať“ alebo „stáť”.

Tvrdá ruka s hodnotou 17 alebo 16 obmedzuje vaše rozhodovanie a základná stratégia je predvolenou hrou. Ale mäkká 17-ka (kde držíte eso [hodnota 1 alebo 11] počítané ako = 1 plus 6 kariet) vo všeobecnosti znamená, že správna základná herná stratégia je pre vás „brať“, keď:

  • V hre s jedným balíčkom kariet hitujte na mäkkej karte 17, keď má krupiér na karte 7 až eso.
  • V hrách blackjacku s viacerými balíčkami kariet beriete na mäkkej karte 17, keď má krupiér na karte 2 alebo 7 až eso.

Ako sa rozhodovať pri hraní blackjacku, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu

Tvrdá a mäkká 17:

Ak sa budete držať predvolenej základnej stratégie, bude to skúška vašich nervov oproti riziku, že sa odchýlite od zdanlivo bezpečnej stratégie 17. Pretože by ste mohli skončiť s nižším súčtom alebo s väčšou pravdepodobnosťou prepadnúť pri pokuse o zlepšenie získaním o 1 až 4 kartové hodnoty vyššie.

Navyše pri mäkkej 17 musíte urobiť ďalšie rozhodnutie, či obmedziť svoju ruku len na jednu ďalšiu kartu tým, že využijete možnosť zdvojnásobenia. Ak zdvojnásobíte (ak môžete), riskujete viac peňazí a obmedzujete svoju inak možnú schopnosť zlepšiť si kombináciu.

Tvrdá a mäkká ruka so súčtom 12 až 16:

Pri tvrdých kartách 12 až 16 je predvolená stávka brať, ak má krupiér na karte 7 až eso, a stáť, ak má krupiér na karte 2 až 6.

Pri mäkkých rukách so súčtom 12 až 16 je účinkom stresora riziko, že sa nezlepší alebo vyjde horšie, ak sa trafí, zdá sa, že je to nižšia úroveň ako pri mäkkých rukách so súčtom 17.

Stále ste však vystavení tlaku, keď sa musíte rozhodnúť, koľko kariet si vziať bez toho, aby ste prepadli, alebo či zdvojnásobiť, ak je to povolené.

Stresujúci stav myslenia o možnostiach v blackjacku

Ak chcete postúpiť na vlne flow stavu mínus 1 % výhody kasína v blackjacku (až na minimá okolo 0,5 %), musíte ignorovať svoje inštinkty a dôverovať používaniu dokonalej stratégie ako svojho štandardného herného plánu.

Problém je, že aj keď to urobíte, pravdepodobne sa budete stresovať už len tým, že budete premýšľať o tom, čo by bolo, keby a budete si kopať do hlavy, keď – keby ste išli proti základnej stratégii, výsledkom by boli víťazné rozdania.

BLACKJACK PORADIE KARIET JE KĽÚČOM K VÝHRE ALEBO PREHRE

Blackjack má podobné vlastnosti ako poker, pretože hráči po prehratých rozdaniach nadmerne analyzujú scenáre, ktoré viedli k týmto negatívnym výsledkom.

V blackjacku však príbeh každého prehratého rozdania nie je taký emotívny, pretože rozdania sú založené na poradí kariet – bez ďalšieho prvku blafovania a agresívneho zvyšovania, ktorý by bolo potrebné zohľadniť.

Strategické tipy na počítanie kariet v hre blackjack

Počítanie kariet môže fungovať za určitých okolností, t. j. pri obmedzenom počte balíčkov a ak sa nepoužívajú stroje na neustále miešanie. Keď sa to však podarí, počítanie kariet má len malý vplyv na výhodu kasína. Pri všetkých ostatných rozhodnutiach, o ktorých musia hráči blackjacku rozhodovať, pridáva počítanie kariet do hier ďalšiu úroveň stresu.

Všimol som si, že karty majú tendenciu zhlukovať sa do zodpovedajúcich skupín alebo tried. Môžete si to sami vyhodnotiť pomocou jedného alebo viacerých balíčkov kariet. Skúste karty zamiešať tak, aby boli náhodne premiešané. Potom ich vyložte lícom nahor. Je takmer nemožné, aby sa tu a tam nezhlukovali do tried.

Náš tip na stratégiu počítania kariet v blackjacku teda spočíva v tom, že na základe už vyložených kariet určíte pravdepodobnosť, aká by mohla byť ďalšia karta – ak je potrebná alebo povolená len jedna karta – (alebo karty). Ak je väčšina kariet:

  • 1. trieda priaznivá: (10, J, Q, K) a eso (počítané ako 1 alebo 11)
  • 2. trieda Obľúbené: 2 až 5 (menej pravdepodobné, že povedú k vyradeniu)
  • 3. priaznivá trieda: 6 až 9

Namiesto počítania kariet, stačí letmý pohľad na väčšinu rozdaných kariet v kole (vrátane všetkých bust handov pred tým, ako krupiér odstráni karty) a môžete zúžiť pravdepodobnosť na základe dvoch ukazovateľov:

  • Z troch tried by dominantná trieda mohla pokračovať ešte niekoľko kariet.
  • Z posledných niekoľkých kariet, ktoré boli rozdané, by jedna alebo viacero z niekoľkých nasledujúcich kariet mohlo patriť do tejto triedy.

Naše tipy na stratégiu hrania blackjacku

Karty každého hráča nezávisle bojujú proti konečnému súčtu krupiéra. Každý hráč však môže prepadnúť; alebo tým, že si vezme alebo nevezme jednu alebo viac kariet, môže spôsobiť, že vaša ruka prepadne (po tom, čo ste trafili), hoci vaša ruka je tiež v nezávislom boji proti tomu, čo bude nakoniec rukou krupiéra.

V tomto ohľade má jeden alebo viacero hráčov pred alebo po vašom mieste vplyv na vašu ruku. Pokiaľ vám hráč neumožní rozhodnúť o tom, čo sa stane v jeho ruke, nemáte nad tým žiadnu kontrolu. Na zmiernenie by sme navrhli:

Posaďte sa na posledné miesto. Získate tak výhodu:

  • Po vašich rozhodnutiach vziať alebo nevziať si karty nie sú žiadni hráči.
  • Možnosť analyzovať už vyložené karty, navyše ak je pri stole až šesť ďalších hráčov.

Hrajte na stole, kde hráte len vy proti krupiérovi. Hoci to má svoje výhody aj nevýhody:

  • Dobrou vecou je, že sa znížil stres z toho, že sa nemusíte starať o to, čo by mohli urobiť ostatní hráči.
  • Nevýhodou je, že nevidíte dostatočne veľký výber údajov z kariet (okrem toho, čo si pamätáte z predchádzajúceho kola), aby ste mohli posúdiť, aká karta (alebo karty) by podľa vás mohla byť vyložená ako ďalšia.

Zvážte otvorenie dvoch políčok, pričom prvé políčko má nižšiu stávku. To vám poskytne nasledujúcu výhodu:

Možnosť použiť prvé políčko ako obetnú ruku na potenciálnu záchranu kľúčovej ruky, ak si nie ste takí istí, aká by mohla byť ďalšia karta/karty.

NAŠE TIPY NA STRATÉGIU BLACKJACK FLOW STATE

Tipy na stratégiu blackjacku v tomto článku sú zamerané na vytvorenie flow state prístupu k hre. Navrhnuté sú tak, aby pôsobili proti nerozhodným účinkom preťaženia pri rozhodovaní v blackjacku a znižovali stres – aby hráči boli naladení pokračovať v prijímaní rozumných rozhodnutí.

Ako som už spomenul, naše tipy na stratégiu blackjacku sú otvorené kritike na zamyslenie, kde si môžete vytvoriť vlastnú štruktúru na kompenzáciu účinkov negatívneho vplyvu pri procese rozhodovania v blackjacku. Pamätajte však, že či už kvôli vašim rozhodnutiam a alebo rozhodnutiam iných hráčov, v konečnom dôsledku je výsledok blackjackových rozdaní v osude poradia kariet.