Blackjack a najčastejšie mylné predstavy hráčov (2.)

Blackjack a najčastejšie mylné predstavy hráčov (2.)

Blackjack sprevádza množstvo mýtov a mylných predstáv hráčov, preto ich vyvraciame a v druhej časti budeme venovať pozornosť ďalším trom.

Obavy z ostatných hráčov

Najväčší strach začiatočníkov pred vyskúšaním blackjacku v živom kasíne? Ostatní hráči. Trocha alkoholu pomáha prekonať tieto zábrany, ale na druhej strane znižuje tvoju schopnosť racionálne uvažovať a zhoršuje tvoje výsledky. Maj na pamäti niekoľko dôležitých vecí a nebudeš mať problém s inými hráčmi: nespomaľuj hru, rozhoduj sa v primeranom časovom rámci, nedávaj nevyžiadané rady a dodržiavaj etiketu (žiadne dotýkanie kariet či žetónov v hre, priateľský prístup).

Po sérii prehier príde výhra

Ďalší mýtus, ktorý sprevádza nielen blackjack, ale aj mnoho iných hazardných hier (asi všetky). Mnoho hráčov blackjacku verí, že po sérii prehier zákonite musia vyhrať a preto zvyšujú svoje stávky. Čo za týmto myšlienkovým procesom stojí? Výhoda kasína v blackjacku je zvyčajne 1-2 % (v závislosti od konkrétnych pravidiel stola) a to znamená, že vyhráš takmer polovicu svojich rúk. Ak prehráš dve alebo viac rúk za sebou, tak zákon priemeru hovorí, že by si mal čoskoro vyhrať. Preto mnoho hráčov po niekoľkých prehrách odhodlane zvyšuje svoje stávky. Ale problém spočíva v tom, že neexistuje žiadna záruka výhry v ďalšej hre. Budúce výsledky nezávisia od tých minulých a každá ruka prináša rovnakú šancu na výhru.

Blackjack má vždy nízku výhodu kasína

Bežne objavíte údaj, že v blackjacku má kasíno výhodu okolo 0,5 %. V tomto smere skutočne patrí k najvýhodnejším hazardným hrám z pohľadu hráčov. Ale v mnohých prípadoch spomínaná nízka hrana domu (výhoda kasína) nezodpovedá uvedenému údaju. V prvom rade: pravidlá sa menia od stola k stolu. Pri jednom stole vyplácajú výhry v pomere 3:2 a krupiér musí stáť na mäkkej 17. Pri inom stole vyplácajú výhry v pomere 6:5 a krupiér môže ísť na mäkkej 17. Výhodu kasína ovplyvňuje aj samotný hráč, napríklad (ne)používaním základnej stratégie blackjacku. Hľadaj stoly s najvýhodnejšími pravidlami a používaj tabuľku so základnou stratégiou, potom budeš hrať blackjack s nízkou výhodou kasína.