Blackjack a najčastejšie mylné predstavy hráčov (1.)

Blackjack a najčastejšie mylné predstavy hráčov (1.)

Blackjack patrí medzi najobľúbenejšie nielen kartové, ale aj celkovo hazardné hry. Mnoho hráčov má ale o blackjacku mylné predstavy. Sumarizujeme tie najbežnejšie a tieto mýty aj vyvraciame.

Blackjack a najbežnejšie mylné predstavy hráčov o tejto hre

Hlavným cieľom je priblížiť sa súčtu 21

Jednou z najčastejších mylných predstáv hráčov blackjacku a zároveň aj jednou z najzásadnejších chýb je, že hlavným cieľom je dosiahnuť súčet 21. Alebo sa k nemu čo najviac priblížiť. Potom nastávajú chyby ako ignorovanie hornej karty krupiéra alebo nezohľadnenie priaznivých príležitostí na rozdelenie, namiesto toho slepé prenasledovanie súčtu 21. Mnoho hráčov zabúda na to, že krupiér musí ťahať na súčte 17 (tvrdá alebo mäkká, podľa pravidiel konkrétneho stola). To znamená, že blackjack prináša situácie, kedy je vhodné zostať aj na nižšom súčte, napríklad 13. Vyhnite sa pasci slepého prenasledovania 21!

Komplikovaná stratégia blackjacku

Stratégia v blackjacku sa mnohým hráčom zdá na prvý pohľad komplikovaná, pretože potrebujete sledovať toľko rozličných scenárov vývoja hry. Blackjack a jeho stratégia však vôbec nie je tak zložitá, ako sa často javí. Odporúčame vyhľadať na internete tabuľku základnej stratégie, v ktorej nájdete rozpísané optimálne zahratie každej ruky. K tomu odporúčame čítať články na internete, sledovať inštruktážne videá na youtube a trénovať blackjack v hrách zadarmo.

Krupiér bojuje proti hráčovi

Mnoho hráčov žije v mylnom presvedčení o tom, že krupiér v blackjacku bojuje proti nim a chce, aby prehrali. Ale nezakladá sa to na pravde, pretože krupiéri sú tu na to, aby hráčov sprevádzali hrou. Veľkú časť ich výplaty pokrýva všimné od hráčov a preto sa väčšinou správajú milo a ústretovo. Nepodvádzajú hráčov ľstivými radami či trikmi, ale naopak, na požiadanie často dajú mnoho dobrých rád. Ako byť v pohode s krupiérmi pri hraní blackjack? Nedotýkajte sa karát ani žetónov, keď sú v stávkovom kruhu počas živej hry, nesprávajte sa k nim hrubo a dajte im aspoň 5 € všimné za každú hodinu hrania.

Sledujte naše stránky a v ďalšej časti vám predstavíme ďalšie bežné mylné predstavy hráčov o hre blackjack!