Blackjack: 5 najhorších hier, aké môžete zahrať

Blackjack: 5 najhorších hier, aké môžete zahrať

Blackjack prináša množstvo zábavy, ale aj nástrah. Tomuto sa radšej vyhnite!

Poistenie

Najbežnejšia chyba, ktorú hráči v blackjacku robia. Na prvý pohľad to vyzerá ako výhodná vec z pohľadu hráča, opak je pravdou. Vrátenie stávky je určite lepšie ako prehra, ale mnoho hráčov neuvažuje nad tým, že v prípade dílerovej 21 stratia aj poistku. Fakty a kurzy hovoria úplne jasne, poistenie z dlhodobého hľadiska pre hráča znamená stratu.

Rozdelenie páru pätiek

Dve päťky na ruke dávajú tvrdú desiatku. To je jedna z najlepších kombinácií v hre. Každá karta v hodnote sedem a viac dáva do ruky výbornú kombináciu. Matematika hovorí jasne: v 11 z 13 prípadov budete mať po rozdelení pätiek horšiu kombináciu. Väčšinou budete mať dve horšie kombinácie na ruke, ako keď ste začínali.

Blackjack môže byť výnosný, ale týmto hrám sa tiež radšej vyhnite

Zdvojnásobenie pri 9,10 a 11

Blackjack prináša veľa zradných zákutí. Toto je jedným z nich. Väčšinou zdvojnásobenie pri kartách 9,10 a 11 prináša výhodu. Ale existujú prípady, kedy je tento krok chybou. V prípade, že máte 9 ziskové je zdvojnásobenie len v prípade, že díler má hodnoty od 3 do 6. Ak máte na ruke 10, tak odporúčame zdvojnásobiť stávku zakaždým, keď díler má 9 alebo menej. Pokiaľ má díler 10 alebo eso, zdvojnásobenie je veľkou chybou. Keď máte celkovo 11, zdvojnásobenie je vhodné zakaždým, keď díler nemá eso alebo nestojí na mäkkej 17.

Vždy stáť na tvrdej 16

Pokiaľ máte tvrdú 16 na ruke, 8 z 13 možných kariet vás potopí. To znamená, že len päť kariet vám pomôže. Vždy stáť na tvrdej 16 z dlhodobého hľadiska nie je najziskovejší spôsob. Keď má díler hodnotu 7 alebo viac, pri tvrdej 16 na ruke musíte ťahať.

Nikdy neťahať pri tvrdej 12

Hra, ktorá poskytuje najvyšší priemerný výnos s hodnotou 12 na ruke je brať ďalšiu kartu, ak má díler čokoľvek okrem 4,5 alebo 6. Blackjack môže byť zisková hra, no potrebné je vedieť pri tvrdých hodnotách od 12 do 16, kedy ťahať ďalšiu kartu a kedy radšej stáť.

TU píšeme o tom, prečo je lepšie hrať blackjack v kamennom kasíne ako online.