Black Jack – Počítací systém Omega II

Black Jack – Počítací systém Omega II

Ak hľadáte dobre vyváženú, spoľahlivú a úspešnú metódu pre Black Jack, tak počítací systém Omega II môže byť pre vás to pravé orechové.

Pôvod

Počítací systém Omega II ako prvý uviedol na svetlo sveta Bryce Carlos v roku 2001 v knihe Blackjack for Blood. Tento systém je komplexnejší a vyváženejší ako bežné počítacie systémy pre Black Jack.

Počítací systém Omega II pre Black Jack

Tento systém je určený pre pokročilých hráčov. Začiatočníkom sa odporúča začínať na jednoduchších počítacích systémoch. Tie sú rýchlejšie na výpočty, no zároveň menej presné. Vyvážený systém ako Omega II je zložitejší, pomalší a ťažšie sa dostáva pod kožu, no je presnejší.

Ak zasiahnete do hry neskôr, je potrebné čo najpresnejšie odhadnúť, koľko balíkov kariet už bolo rozdaných a potom hodnotu kariet upraviť. Napríklad hra v ktorej sú 4 balíčky kariet. Máte aktuálnu hodnotu + 3 body. Aktuálnu hodnotu je potrebné vydeliť počtom zostávajúcich balíčkov kariet v hre, teda troma. Namiesto hodnoty 3 dostanete hodnotu 4.

Hodnota kariet pri systéme Omega II

Black Jack počítací systém Omega II má tradičný koncept -1, 0 a +1 bod. No má aj bodové hodnoty -2 a +2.

Karty 2 a 3 majú bodové hodnoty +1

Karty 4, 5 a 6 majú bodové hodnoty +2

Karta 7 má bodovú hodnotu 1

Karta 8 má bodovú hodnotu 0

Karta 9 má bodovú hodnotu -1

Karta 10 má bodovú hodnotu -2

Eso má bodovú hodnotu 0

Počítanie prebieha ako pri ktorýchkoľvek iných počítacích systémoch pre Black Jack. To znamená začínate na hodnote 0. Pripočítavate a odpočítavate bodové hodnoty podľa otočených kariet na stole. Nezabúdajte, že sa počítajú aj vaše, aj dealerove karty.

Dobrým tipom je mať prehľad, koľko es zostáva v hre. Platí pravidlo, že čím viac es je ešte v hre, tým je vaša šanca na výhru vyššia.

Hodnoty stávok podľa Omega II v Black Jack

Pokiaľ je vaša bodová hodnota počítania v mínuse, na nule či +1, držte sa základnej hodnoty stávok.

Pri bodovej hodnote +2 zdvojnásobte výšku stávky.

Pri bodovej hodnote +3 strojnásobte. Pri hodnote +4 stavte štvornásobok. Rovnako postupujte pri bodovej hodnote +5 (staviť päťnásobok) a +6 (staviť šesťnásobok).

Pri vyšších bodových hodnotách sa odporúčame nezblázniť, lebo vyššia progresia stávok môže znamenať, že sa rýchlo dostanete do mínusu.