Black Jack – 7 zlatých pravidiel pre každého hráča

Black Jack – 7 zlatých pravidiel pre každého hráča

Black Jack sa na prvý pohľad zdá ako veľmi jednoduchá hra. No ak do nej preniknete hlbšie a budete chcieť byť úspešní, zistíte, že to tak celkom nie je.

Ak chcete byť v hre Black Jack úspešní, potrebujete si naštudovať množstvo informácií, rád, overených systémov a postupov.

Black Jack – 7 zlatých pravidiel

Predtým, ako sa do toho pustíte, vám ale predstavíme 7 zlatých pravidiel Black Jacku. Ide o akúsi povinnú abecedu Black Jacku pre každého hráča. Či už rekreačného alebo profesionálneho.

Bez ovládania týchto siedmich základných pravidiel v Black Jacku nikdy nebudete dlhodobo úspešní. A o to vám predsa ide, či nie?

Pravidlo číslo 1 – Nikdy nepoisťovať!

Pravidlo číslo 2 – Kedy deliť páry? Vždy, keď sa jedná o esá a osmičky. Split osmičiek je dobrý preto, že ich súčet je 16 a to je veľmi zlé číslo v Black Jack. S dvoma esami má hráč slabú ruku. V prípade ich odporúčaného splitu (rozdelenia) máte dve ruky s esami a to je výborný základ.

Pravidlo číslo 3 – Ak má dealer dvojku či trojku, berte kartu až do súčtu 13. V praxi: ak má dealer dvojku či trojku a hráč na ruke 12, berie ďalšiu kartu. Ak má ale 13 a viac, radšej treba zvoliť státie.

Pravidlo číslo 4 – Ak má dealer štvorku, päťku či šestku, hráč berie do súčtu 12. Tieto pravidlá sú odvodené na základe počítačových výskumov a podrobných spracovaní dát. Preto je dobré sa ich držať, ak chcete byť v hre Black Jack dlhodobo úspešní

Pravidlo číslo 5 – Ak má dealer sedmičku, osmičku, deviatku, desiatku či eso, odporúča sa hráčovi ťahať ďalšiu kartu až do súčtu 17.

Pravidlo číslo 6 – Ak má hráč 11 a dealer karty 2 až 10, odporúča sa hráčovi zdvojnásobiť stávku

Pravidlo číslo 7 – Ak má hráč 10 a dealer karty 2 až 9, rovnako sa odporúča hráčovi zdvojnásobiť stávku