Aký je najlepší stávkový systém na blackjack?

Aký je najlepší stávkový systém na blackjack?

Vysvetlíme si, čo to vlastne stávkový systém na blackjack je, ako to funguje, aké druhy poznáme a ktorý z nich je najlepší.

Čo to je stávkový systém na blackjack

Stávkový systém na blackjack je jednoducho spôsob, akým hráč určuje koľko chce staviť peňazí na každú ruku. Môžete v nich pozorovať systémy, ktoré sa bežne využívajú aj v iných hazardných hrách. Nemýľte si stávkový systém so stratégiou hry. Stávkový systém je spôsob, akým hráč určuje koľko chce staviť na ruku a stratégia určuje postup, ako zahrať jednotlivé ruky.

Stávkové systémy na blackjack – druhy

Negatívna progresia

Systémy negatívnej progresie vyžadujú, aby ste po každej strate zvýšili svoj vklad. Po výhre obnovíte svoj vklad na počiatočnú úroveň. Príklady systémov negatívnej progresie: Martingale, D´Alambert, Labouchere či Fibonacci. Suma o ktorú zvýšite svoju stávku po prehre závisí od konkrétneho systému. Najbežnejší je systém Martingale, ktorý vyžaduje zdvojnásobenie vkladu po každej prehre. Teoreticky systémy negatívnej progresie zaručujú výhru, ale ich využívanie môže vyžadovať vysoké kapitálové nároky a kasína majú stávkové limity, ktoré obmedzujú používanie týchto systémov.

Pozitívna progresia

Pri týchto systémoch hráč zvyšuje svoje stávky po každej výhre. Príkladmi tohto druhu stávkového systému sú: Reverzný systém Martingale, Paroli, 1-3-2-6 alebo Reverzný Labouchere. Systémy využívajúce pozitívnu progresiu sú založené na tom, že maximalizujete svoje zisky počas horúcich sérií (teda sérií, keď sa vám darí).

Metóda plochého stávkovania

Ak nemeníte svoje stávky na základe výsledku poslednej hry, tak vám zostáva len jediná možnosť. Systém plochých stávok je najjednoduchší spomedzi všetkých. V podstate si na začiatku nastavíte výšku stávky a budete sa jej držať stále, bez ohľadu na výsledok predošlej hry. Uľahčuje vám to odhad výšky bankrollu, pretože viete presne vyrátať, koľko peňazí budete potrebovať na konkrétny počet hier. Ale prichádzate o výhody progresívnych vkladových systémov. Môžete ťažšie vyrovnávať straty alebo ťažšie zarábať na víťazných sériách. Na druhej strane nemusíte mať obavy z kasínových limitov na stávky.

Aký je najlepší stávkový systém na blackjack?

Odpoveď na túto otázku nie je tak jednoznačná. Závisí od konkrétneho hráča, pretože ak patríte k tým, čo radi riskujú, tak pozitívna alebo negatívna progresia sú pre vás ako stvorené. Konzervatívnejší hráči zas uprednostnia plochý systém stávok, kde miera rizika značne klesá.