7 najhorších rozhodnutí v blackjack, ktoré ťa pripravia o peniaze

7 najhorších rozhodnutí v blackjack, ktoré ťa pripravia o peniaze

Blackjack je veľmi populárna hazardná hra, no ruku na srdce. Väčšina hráčov robí veľké chyby, ktoré ich pripravia o veľké peniaze. Predstavíme vám sedem najhorších rozhodnutí v tejto hre.

Blackjack: Sedem chybných rozhodnutí

Stáť na mäkkej 17

Bežná rada, ktorú hráči blackjack neustále počúvajú je, že na súčte kariet 17 a viac by mali stáť. To je dobrá rada, pokiaľ je na ruke tvrdá 17 alebo viac. Ak však máte mäkkú ruku, v tom prípade je to veľká chyba. Odborníci radia, že jediné mäkké ruky, na ktorých by ste mali vždy stáť, sú súčty od 19 do 21.

Deliť 10 a karty s tvárami

Dve desiatky na ruke môžu mnohých hráčov zvádzať k pokušeniu rozdeliť ich. Potrebné je voliť riešenia, ktoré prinášajú čo najväčší dlhodobý priemerný zisk. Preto dve desiatky nikdy nedeľte, ale pokračujte so súčtom 20. Máte takmer istotu, že s tvrdou 20 vyhráte.

Používať stratégiu „nikdy netropnúť“

Mnoho hráčov hrá blackjack opatrnou stratégiou, aby nikdy „netropli“ súčet 21. Fungujú na princípe, že keď majú na ruke súčet kariet 12 a viac, tak stoja. Existuje však mnoho výherných kombinácií a pripravia sa o množstvo peňazí v potenciálnych výhrach.

Vyhnite sa aj týmto chybám

Nedeliť 9

Veľa hráčov s dvoma deviatkami na ruke a súčtom 18 volí možnosť stáť. Nie je to tá najväčšia chyba na svete, ale z dlhodobého hľadiska je výhodné v určitých situáciách deviatky rozdeliť. Ktoré to sú? Keď má dealer na ruke 7, 10-bodovú kartu alebo eso.

Nezdvojnásobiť 11

Šanca na výhru je pri karte v hodnote 11 na ruke tak veľká, že je výhodné zdvojnásobiť stávku. Máte veľkú šancu na výhru v prípade takmer akejkoľvek karty. Nezdvojnásobujte pri 11 vklad len vtedy, ak dealer netrafil mäkkú 17 a má eso.

Prijatie ponuky poistenia

Na prvý pohľad poistenie vyzerá ako dobrá voľba. Ale pozor, zdanie niekedy klame. Toto je ten prípad. Z dlhodobého hľadiska vás poistenie v blackjack stojí peniaze. Keď zvolíte poistenie, v priemere prehráte deväť z 13 hier.

Neučiť sa počítanie kariet

Je to jednoduché. Hráči, ktorí ovládajú počítanie kariet, sú úspešnejší v dlhodobom horizonte ako hráči, ktorí to neovládajú. Neurobte veľkú chybu a neignorujte počítanie kariet. Pripravíte sa tým zbytočne o veľa peňazí. TU sa dozviete, prečo ale počítanie kariet v online blackjack nefunguje.