7 dôvodov prečo je Španielska 21 lepšia ako blackjack

7 dôvodov prečo je Španielska 21 lepšia ako blackjack

Španielska 21 je obdobou hry blackjack. Prinášame vám zoznam siedmich dôvodov, prečo je lepšia ako obľúbený blackjack.

Blackjack patrí medzi najrozšírenejšie a najobľúbenejšie kasínové hry. Okrem prvku náhody totiž na úspech vyžaduje aj určité zručnosti a schopnosti.

Španielska 21 je obdobou hry blackjack, má podobné pravidlá, podľa mnohých hráčov je dokonca ešte lepšou hrou. Mínusom je, že v španielskej 21 má balíček kariet len 48 kariet, namiesto 52 kariet bežného balíčka. V balíčku pri Španielskej 21 absentujú všetky „10“. To znižuje šancu trafiť presne 21.

V bežnom blackjacku by táto zmena zvýšila „house edge“, resp. výhodu kasína natoľko, že by hra z pohľadu hráča bola nehrateľná. No Španielska 21 má toľko iných výhod, že tento jeden mínus ľahko „prehryzneme“.

7 dôvodov prečo je Španielska 21 lepšia ako blackjack

Menšia výhoda kasína ako v klasickom blackjacku

21 vždy vyhráva – V klasickom blackjacku vás občas môže aj poraziť, keď máte 21 a díler tiež, takže napriek skvelému ťahu nevyhrávate. V Španielskej 21 vyhrávate vždy pri súčte 21. Aj keď ho ťažšie dosiahnuť pre absentujúce „desiny“.

Neskoršie vzdanie sa – Španielska 21 v niektorých kasínach ponúka možnosť vzdania sa aj po zdvojnásobení, čo je skvelá vec pre hráčov, pretože niekedy keď zdvojnásobíte, dostanete hroznú kartu.

Možnosť zdvojnásobiť po splite – Vo väčšine blackjackových hier nie je možnosť po splite (rozdelení) zdvojnásobiť. Ale Španielska 21 toto umožňuje. Je to z pohľadu hráča skvelé, najmä pri rozdelení es.

Znovurozdelenie es–  V pravidlách španielskej 21 je možné opätovne rozdeliť esá.

Zdvojnásobenie ľubovoľného počtu karietV bežnom blackjacku môžete svoje prvé dve karty zdvojnásobiť. V Španielskej 21 môžete zdvojnásobiť ľubovoľný počet kariet. To je veľká výhoda.

Viac voľnosti pre hráčov počítajúcich karty – Kasína pri klasickom BJ dávajú na hráčov počítajúcich karty veľký pozor. Keď ich odhalia, zakážu im pokračovať v hre. Pri Španielskej 21 nemajú tendenciu tak podrobne sledovať hráčov.