5 spôsobov, ako byť lepším hráčom v blackjacku

5 spôsobov, ako byť lepším hráčom v blackjacku

Zaujíma vás, ako byť lepším hráčom blackjacku? Chcete v tejto obľúbenej kartovej hre napredovať? Týchto päť tipov by vám v tom určite mohlo pomôcť.

Základná stratégia

Základná stratégia je pre rekreačných hráčov blackjacku najsilnejšou zbraňou. Ide o tabuľku, na ktorej nájdete rozpísané všetky optimálne možnosti, ako zahrať konkrétne ruky a kombinácie kariet. Túto tabuľku môžete mať pri hre so sebou. Postupne sa vám dostane „do krvi“ a budete vedieť optimálne rozhodnutia robiť aj bez nej.

Priemerný hráč, ktorý sa v blackjacku rozhoduje len na základe svojich inštinktov, čelí výhode kasína na úrovni 1,50 %. Pre porovnanie hráč využívajúci základnú stratégiu znižuje „house edge“ na 0,50 %. Tabuľku so základnou stratégiou v blackjacku kúpite v suveníroch kamenných kasín, ale ľahko si ju stiahnete z internetu.

Stoly s výplatou 3:2

Blackjackové stoly s výplatným pomerom 3:2 sú najlepšie. V praxi to znamená, že na každé vsadené 1€ pri výhre dosiahnete čistý zisk 1,50 €, čo je výborné. Ale v súčasnosti sa rozmáhajú stoly, ktoré vyplácajú výhry v pomere 6:5 a kasínam sa týmto trikom podarilo znížiť výplaty o 0,30€ za každé 1€ výhry. Príklad: hráte blackjack pri stole s výplatným pomerom 3:2 a za 10€ vyhráte 15€, ale ak hráte pri stole s výplatou 6:5 za rovnakých 10€ vyhráte 12€.

Ako byť lepším hráčom blackjacku? Aj tieto spôsoby vám pomôžu

Bankroll

Správne riadenie bankrollu patrí k základným aspektom úspešných hazardných hráčov v akejkoľvek hre. Ide o pravidlá ako napríklad: hrať len za peniaze, ktoré môžete minúť (nie peniaze na nájomné či jedlo), stanoviť limity na výhry a prehry či vedieť kedy je čas prestať hrať a odísť z kasína.

Žiadne poistenie

Jedno z najbežnejších a najhlúpejších rozhodnutí neinformovaných a neskúsených hráčov blackjacku je stávka na poistenie. Ak horná karta krupiéra je eso, zastaví hru a spýta sa hráča, či chce poistenie. V podstate to má chrániť hráča pred výraznejšou stratou v prípade, že bude mať krupiér druhú kartu 10 a teda trafí blackjack. V skutočnosti je matematika jednoduchá: poistenie je za každých okolností pre hráča nevýhodné a zvyšuje výhodu kasína na 6 %.

Vedieť, kedy využiť možnosť kapitulácie

Blackjack prináša aj možnosť kapitulácie alebo vzdania sa. Je vhodné vedieť presne v ktorých situáciách je táto možnosť vhodná. V prípade, že sa vzdáte, prehráte ruku ale dostanete polovicu vkladu späť. Vzdajte sa v prípade, že máte tvrdých 16 proti 9,10 alebo esu krupiéra. Alebo v prípade, keď máte tvrdých 15 proti krupiérovej 10.

Ako byť lepším hráčom blackjacku? Využívajte vyššie uvedených päť tipov a vaša hra pôjde výrazne nahor.