5 situácií, kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu

5 situácií, kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu

Kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu? Toto je 5 situácií, kedy je to najlepšie riešenie.

Ideálne situácie, kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu

Krupiér má 7, 8 alebo 9

Jedna z najlepších situácií, kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu je, keď má krupiér na ruke 7, 8 alebo 9. Vtedy totiž viete, že najvyššia hodnota, ktorú môže mať, je 18, 19 alebo 20.

Máte na ruke súčet 11 alebo menej

V tejto situácii rozhodne spravíte najlepšie, keď potiahnete ďalšiu kartu. Pri súčte maximálne 11 jednoducho nemôžete pri ďalšej karte prepáliť 21.

Krupiér má eso

Jedna z najhorších situácií, ktorej hráč blackjacku pri hre môže čeliť. Odporúčame hrať agresívne, ak chcete vyhrať. To znamená zobrať si ďalšiu kartu.

Máte súčet mäkkých 17 alebo menej

Aký je v blackjacku rozdiel medzi mäkkou a tvrdou rukou? Jednoducho povedané, mäkká ruka má eso fungujúce ako 11-bodová karta a tvrdá ruka nemá. Mäkké ruky sú zvyčajne skvelou príležitosťou na agresívnejšiu hru. Ak máte na ruke súčet mäkkých 17 alebo menej, je to vhodná situácia kedy v blackjacku ťahať ďalšiu kartu.

Krupiér má 10

Cieľom hráča je poraziť krupiéra, čo bude náročné, ak ukazuje kartu s hodnotou 10. S touto kartou na ruke bude mať pravdepodobne silnú kombináciu a ak chcete vyhrať, musíte hrať agresívnejšie. Snažte sa získať súčet minimálne 18, aby ste reálne mohli zvíťaziť.