4 najlepšie rady, ako vyhrávať na blackjacku

4 najlepšie rady, ako vyhrávať na blackjacku

Nie je to žiadna jadrová fyzika. Toto sú 4 rady, ako vyhrávať na blackjacku a keď sa ich budete dôsledne držať po väčšinu času, úspech sa dostaví.

4 najlepšie rady, ako vyhrávať na blackjacku

Základná stratégia blackjacku

Základom úspechu je využívanie základnej stratégie blackjacku. Tabuľku, v ktorej sú rozpísané všetky ruky a ich ideálne riešenia v hre /zostavené na základe obrovského množstva skúšobných hier/ nájdete kdekoľvek na internete. Stačí si ju vytlačiť a využívať pri hraní. Vďaka využívaniu základnej stratégie môžete znížiť výhodu kasína v blackjacku len na 0,5 %.

Počítanie kariet

Vďaka využívaniu techník počítania kariet dokážete významým spôsobom znížiť výhodu kasína, resp. preklopiť ju na svoju stranu. Je to jednoduchšie, ako si pravdepodobne myslíte, ale naučiť sa počítanie kariet v blackjacku vyžaduje čas a prax. Pokiaľ hráte v kamennom kasíne a využívate počítanie kariet, musíte zostať pod radarom, aby vás neodhalili. Nie je to nezákonné, ale môžu vám zakázať pokračovať v hre.

Nájsť stôl s najlepšími pravidlami

Ako vyhrávať na blackjacku? Nepomôžu vám ani najlepšie stratégie na svete, ak nenájdete stôl s čo najlepšími pravidlami. Ako prvé si všímajte výplaty každého stola a hľadajte také, ktoré vyplácajú v pomere 3:2. Vyhýbajte sa stolom s výplatami 6:5, ktoré sa objavujú čoraz častejšie. Mnohým hráčom sa zdá, že je to identické, ale pozor! Napríklad pri stávke 50€ na ruku a výhre: pri výplate 3/2 vyhrávate 75 € a pri kurze 6/5 len 60 €.

Vyhýbať sa poisteniu

Väčšina hier v blackjacku má výhodu kasína okolo 2 %. Stávka na poistenie ale významným spôsobom misky váh nakláňa na stranu kasína. Táto stávka vystrelí výhodu kasína až na 7 % a to je z pohľadu hráča úplná katastrofa. Príklad: priemerný hráč odohrá okolo 80 rúk blackjacku za hodinu. Pri stávke 10 € na jednu ruku pretočí na stávkach za hodinu 800 €. Ak počítame s výhodou kasína na úrovni 2%, tak priemerne stratí menej ako 20 € za hodinu. Ale ak vďaka poisteniu stúpne výhoda kasína na 7 %, tak priemerná hodinová strata sa môže vyšvihnúť na 56 €.