3 situácie, kedy stáť v blackjacku

3 situácie, kedy stáť v blackjacku

Kedy stáť v blackjacku? Dilema mnohých hráčov. Toto sú tri situácie, pri ktorých opatrný postup odporúčame zakaždým.

Kedy stáť v blackjacku

Pár 10

Pár 10 na ruke je jednou z najlepších kombinácií, ako začať hrať blackjack. Ale zároveň je táto ruka jednou z najviac nepochopených a najhoršie hraných z pohľadu hráčov. V blackjacku môžete rozdeliť páry a rozdelenie 10 vám poskytne základ pre dve silné ruky. Rozdelenie 10 je však chybou. Prečo? Skúste ich držať spolu, krupiér vás porazí len ak trafí blackjack, teda presný súčet 21 a to je veľmi náročné.

Tvrdá 17 alebo vyššia hodnota

Ak máte na ruke súčet tvrdých 17 alebo viac, tak rozhodne nevoľte ťahanie ďalšej karty ale radšej stojte. Na rozdiel od mäkkých rúk môžete v týchto situáciách prasknúť. Ako koľvek môže byť pre vás lákavé v týchto situáciách usilovať o čo najbližší súčet k 21, eventuálne trafiť blackjack, držte sa radšej konzervatívnejšieho prístupu. Tým, že stojíte, nútite krupiéra hrať proti silnej ruke. Zvolenie ťahania ďalšej karty v tejto situácii spôsobí, že väčšinu takýchto hier prehráte.

Krupiér má 4, 5 alebo 6

Ďalšia situácia, kedy určite stáť v blackjacku je, keď krupiér ukazuje slabú kombináciu 4, 5 alebo 6. V týchto situáciách si musíte dávať pozor, aby ste nehrali príliš agresívne. Namiesto toho, keď sa dostanete na súčet 15 alebo viac, mali by ste radšej stáť. Krupiér bude musieť voliť ťahanie ďalšej karty, čo môže pokojne viesť k prepáleniu súčtu 21. A pokiaľ sa mu to stane a vy ste stále v hre, tak vyhrávate.