3 dôvody prečo skúsení hráči milujú blackjack

3 dôvody prečo skúsení hráči milujú blackjack

V predošlom článku sme vám predstavili tri dôvody, pre ktoré začiatočníci milujú blackjack. Teraz sa pozrieme na to, čo na tejto obľúbenej kartovej hre priťahuje skúsenejších hráčov.

3 dôvody prečo skúsení hráči milujú blackjack

Nízka výhoda domu (kasína)

Blackjack je hazardná hra známa nízkou výhodou domu. Výhoda domu pri blackjacku je v skutočnosti len okolo 2 %, čo je o poznanie menej ako pri väčšine iných hazardných hrách. Existuje niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k nižšej hodnote výhody domu. Napríklad príležitosť pre hráča zdvojnásobiť alebo rozdeliť esá či fakt, že krupiér musí stáť na 17. Ak hráč dokáže efektívne aplikovať známu základnú stratégiu blackjacku, dokáže výhodu domu znížiť dokonca na 0,5 %. Táto hodnota znamená, že z dlhodobého hľadiska v priemere na každých stavených 100 € stratí len 50 centov.

Príležitosť pre základné stratégie

Je tu spomínaná základná stratégia blackjacku, ktorá umožňuje hráčom zlepšiť šance na úspech a znížiť výhodu domu na minimum. Preto je optimálna stratégia blackjacku veľmi efektívna. Ide o súbor pravidiel, ako hrať pri konkrétnych situáciách a kartách hráča/krupiéra. Potrvá istý čas, kým sa základnú stratégiu hráč naučí efektívne využívať, ale hráči z nej dokážu mnoho vyťažiť. Navyše kasína umožňujú využívať pri hre tabuľky so základnou stratégiou blackjacku. Tieto tabuľky si viete nájsť a zdarma vytlačiť na internete. Pre pokročilejších hráčov sú techniky a stratégie počítania kariet, vďaka ktorým ešte výraznejšie misky váh dokážu nakloniť na svoju stranu.

Rýchle tempo hry

Blackjack je nevyhnutne rýchla hra a akcia prebieha veľmi rýchlo. Pre hráčov, ktorí vyžadujú okamžité výsledky a uspokojenie, je blackjack správnou voľbou. Rýchlosť, ako hra prebieha, je hlavným dôvodom obľúbenosti medzi skúsenými a profesionálnymi hazardnými hráčmi. Odlišuje sa tým od väčšiny ostatných stolových hier.