10 najslávnejších hráčov obľúbenej hry blackjack (2.)

10 najslávnejších hráčov obľúbenej hry blackjack (2.)

Druhý diel zo série, v ktorej vám predstavujeme najslávnejších hráčov obľúbenej kartovej hry blackjack. Spoznajte s nami ďalších velikánov tejto hry!

Najslávnejší hráči obľúbenej kartovej hry blackjack

Peter A.Griffin

Matematik Griffin napísal jednu z najslávnejších kníh o blackjacku – The Theory of Blackjack. Bol prvým človekom, ktorý vypočítal priemerné zisky na ruku pri použití základnej stratégie blackjacku. Využil pri tom svoje kvalitné matematické znalosti a schopnosti. Bol tiež prvým matematikom, ktorý určil priemernú výhodu kasína v blackjacku na úrovni 2 %.

Al Francesco

Dostal prezývku Krstný otec blackjacku. Bol jedným z prvých hráčov, ktorí vymysleli a spopularizovali tímovú stratégiu pre blackjack. Jeho stratégia The Big Player inšpirovala mnohých hráčov po celom svete. Objavilo sa to v knihách aj filmoch, napríklad známej snímke 21 z roku 2008. Na vytvorenie svojej slávnej stratégie skombinoval diela iných matematikov. Bol jedným z prvých siedmich členov Siene slávy blackjacku.

Edward O.Thorp

Na vývoj svojej stratégie pre blackjack využíval prvé modely počítačov IBM. V kasínach v Nevade úspešne testoval svoje stratégie. O svoje výsledky sa potom podelil s hráčmi prostredníctvom niekoľkých kníh. Spomenieme napríklad Beat the Dealer: A Winning Strategy for the Game of Twenty-One či The Mathematics of Gambling.

Don Schlesinger

Ďalší člen Blackjackovej siene slávy je stálicou v hre už takmer päť desaťročí. Napísal niekoľko kníh o hre blackjack, v ktorých sa venoval počítaniu kariet, analýze rizika a mnohým ďalším dôležitým témam. Spolupracoval aj s ďalšími známymi hráčmi blackjacku na tvorbe nových kníh a stratégií. Patria medzi nich napríklad Stanford Wong, Peter Griffin či Edward Thorp.

MIT Blackjack Team

Zoznam legiend hry blackjack rozhodne musíme uzavrieť najslávnejším a najúspešnejším blackjackovým tímom všetkých čias. Každý člen tohto tímu bol absolventom MIT. Pôvodný MIT Blackjack Team vznikol v roku 1979. Jeho členovia používali metódy počítania kariet. Tento tím fungoval až do polovice 90-tych rokov.