10 najslávnejších hráčov obľúbenej hry blackjack (1.)

Blackjack má bohatú históriu a množstvo legiend. Predstavíme vám desať najslávnejších, prvých päť v prvej časti a zvyšných päť v druhej.

Legendy hry blackjack

Don Johnson

Táto legenda sa dostala na titulky novín v roku 2011. Johnson zarobil viac ako 15 miliónov dolárov v blackjackových herniach v Atlantic City len za šesť mesiacov. Don Johnson dokázal dokonale využiť nové pravidlá, ktoré blackjack v tej dobe priniesol, ako napríklad krupiér stojaci na mäkkej 17 alebo 20 % zľava na cashback.

Stanford Wong

John Ferguson, známy ako Stanford Wong patrí medzi najväčšie legendy, aké blackjack pozná. Pomohol formovať moderný blackjack knihou Professional Blackjack z roku 1975. Napísal aj mnoho ďalších kníh a vytvoril softvér na analýzu šancí v blackjacku. Vytvoril tiež vlastný systém počítania kariet a nechýba v Blackjackovej sieni slávy.

Alice Walker

Hazardné hry majú tendenciu byť dominantnou oblasťou najmä pre mužov, ale existuje aj mnoho žien, ktoré dosiahli prenikavé úspechy. Napríklad Alice Walker sa začiatkom rokov 2000-ich preslávila víťazstvami na veľkých turnajoch. Tiež nechýba v Blackjackovej sieni slávy.

Bryce Carlson

Napísal Blackjack for Blood – jednu z najlepších kníh o blackjacku, ktorú poznáme. Bryce Carlson bol tiež jedným z priekopníkov online blackjack koncom 90-tych rokov. Jedným z najväčších prínosov Carlsona bol systém počítania kariet Omega II. Ukázalo sa, že tento systém je efektívnejší a presnejší, ako mnohé iné. Tento systém je pomerne zložitý a potrebuje veľa tréningu a praxe, aby ste ho dokázali účinne využívať.

Ken Uston

Majster v počítaní kariet. Preslávil sa prácou s tímovými stratégiami. Napísal tiež niekoľko zaujímavých kníh o blackjacku, ako napríklad The Big Player, Million Dollar Blackjack či Ken Uston on Blackjack. Ako hráč si spravil meno vo viacerých kasínach po celom svete. V roku 1982 zažaloval Resorts International Hotel, pretože mu zakázali vstup do viacerých kasín v New Jersey. Prípad vyhral a súd rozhodol, že kasína v New Jersey nemôžu zakazovať hráčom počítanie kariet.