10 maličkostí, ktoré by ste mali poznať predtým, ako sadnete za blackjack stôl

10 maličkostí, ktoré by ste mali poznať predtým, ako sadnete za blackjack stôl

Láka vás blackjack a nemáte s touto hrou veľké, prípadne žiadne skúsenosti? Týchto 10 maličkostí by ste mali poznať ešte predtým, ako prvýkrát sadnete za hrací stôl.

Poznajte základy

Zapamätajte si – cieľom hry nie je dosiahnuť kombináciu 21, ale poraziť krupiéra! Existuje jav nazývaný paralýza kartami. Veľa hráčov automaticky počíta po zhliadnutí svojich kariet, čo potrebujú, aby dosiahli súčet 21. Všetci ale hráme, aby sme vyhrali a to znamená poraziť krupiéra a nie dosiahnuť zakaždým blackjack.

Nikdy neodovzdávajte krupiérovi hotovosť

Peniaze musíte na stôl položiť tak, aby kamery mohli zaznamenať, ako krupiér vašu hotovosť prijíma.

Karty zostávajú na stole

Karty musíte ponechať na stole počas toho, ako hráte blackjack. V hre, kde rozdávajú karty lícom nadol a umožňujú vám ich zdvihnúť, tak ich musíte držať na stole a dotýkať sa kariet len jednou rukou.

Poznajte základné gestá rúk

Znalosť gestikulácie rúk vám umožní hrať blackjack bez toho, aby ste počas hry povedali čo i len slovo. Naučte sa ukázať prstom alebo gestom ruky, či chcete ďalšiu kartu alebo radšej zostanete stáť.

Učenie hry blackjack online

Blackjack nie je komplikovaná hra, ale na začiatku sa potrebujete naučiť základy. Bez tlaku a stresu z toho, že riskujete reálne peniaze. V tomto smere sú užitočné bezplatné hry online. Naučíte sa, ako stávkovať, kedy rozdeliť karty, kedy zdvojnásobiť a podobne.

Stiahnite si aplikáciu

Každý v tejto dobe má smartfón a ten umožňuje stiahnutie aplikácie, vďaka ktorej môžete sledovať svoje štatistiky v hre a precvičovať si stratégiu.

Tréning s priateľmi

Vždy je dobré trénovať blackjack s priateľmi s balíčkom živých kariet a najmä s ľuďmi, ktorí už hru vedia hrať. Precvičte si to, čo ste sa už naučili, pri hraní blackjacku naživo s kamarátmi alebo členmi rodiny, ktorí už hru poznajú.

Rešpektujte stôl

Existujú hráči, ktorí vyhľadajú stôl na blackjack, odohrajú dve ruky, vyhrajú možno 20 € a opustia hru. No nezabúdajte na rešpekt voči ostatným hráčom pri stole. Mnoho z nich sleduje trendy v kartách a preto podobné javy pôsobia na ich koncentráciu veľmi rušivo.

Poznajte čísla

Krupiér vypadne v 28 % hier a to je v priemere dve hry zo siedmich. Potrebujete vedieť tiež to, že 85 % hráčových rúk skrachuje, keď má tvrdých 12 až 17.

Blackjack a teória pravdepodobnosti

Múdri ľudia to spočítali našťastie za nás a prišli na to, že 42 % hier vyhráva hráč. Remíza s krupiérom sa vyskytuje približne v 9 % prípadov. Poznanie týchto čísel vám pomôže maximalizovať svoj výherný potenciál.