Online automaty verzus video poker: Hra, stratégie a výplaty

Online automaty verzus video poker: Hra, stratégie a výplaty

Spoznaj základné princípy a rozdiely. Porovnanie online automaty verzus video poker so zameraním na hru, stratégie a výplaty.

Online automaty

Princíp hry je extrémne jednoduchý a preto online automaty majú množstvo fanúšikov. Stačí si vybrať obľúbenú hru, zvoliť výšku stávky na roztočenie a stlačiť tlačidlo, ktoré roztočí valce.

Stratégia pri online automatoch neexistuje žiadna. Je to ako keby ste povedali, že na hod mincou alebo kockou existuje stratégia. Video poker prináša možnosť využívania rozličnej stratégie, čo je rozdiel oproti automatom online. Existujú však určité strategické tipy, ktoré ti môžu pomôcť pri hraní online automatov.

Prvým takýmto tipom je hľadať online automaty s čo najvyšším jackpotom. Šanca na jeho výhru je síce minimálna, ale hranie na takomto automate má väčšiu hodnotu ako hranie na automate s menším jackpotom alebo žiadnym. Nie všetky automaty majú jackpot, tak na to dobrý pozor.

Druhým strategickým tipom je sledovanie RTP (priemernej návratnosti stávok) pri jednotlivých hrách. Čím vyššie percento návratnosti stávok, tým vyššia šanca, že váš spin (roztočenie) skončí výhrou. Priemerne sa RTP online automatov pohybujú na úrovni okolo 95-96 %. Všetko nad túto hodnotu je výborné.

Výplaty pri online automatoch súvisia s viacerými faktormi, ako napríklad počet výplatných línií, RTP a podobne. Pri jednotlivých hrách si nájdite presnú tabuľku výplat, kde zistíte, ktoré symboly aké výhry prinášajú. Výška výplaty závisí aj od výšky stávky na jedno roztočenie.

Video poker

Na rozdiel od online automatov sa hra výraznejšie mení pri video pokeri od stroja na stroj. Rovnako ako pri výherných automatoch, tak prvým krokom je zvolenie výšky stávky. Vyberiete si kombináciu, dostanete ruku a vyberiete si karty, ktoré chcete podržať. Karty, ktoré sa rozhodneš nedržať, budú nahradené inými. V závislosti od toho, ako bude vyzerať tvoja posledná kombinácia vyhráš alebo prehráš.

Video poker prináša rozličné stratégie založené na rôznych typoch tejto hry. Základom je plne poruzumieť rukám a porozumieť pravdepodobnosti získania každej z nich. S rozličými typmi hier ako Jacks or Better, Deuces Wild alebo Joker Poker sa menia aj stratégie hry.

Video poker má oproti online automatom obrovskú výhodu. A to, že pokiaľ hráte správne, tak neexistuje z pohľadu kasína takmer žiadna výhoda (house edge). V porovnaní s tým majú výherné sloty jednu z najväčších výhod kasína oproti hráčovi.